Optometrija

OPTOMETRIJA

Kvalifikacinis laipsnis: fizikos bakalauras

Studijų trukmė: 4 metai (NL), 2 metai (sutrumpintosios studijos)

Norėdami įsigyti naujus akinius ar kontaktinius lęšius einame į optikos saloną. Pastebime, kad šiuolaikiniai optikos salonai išsiskiria ne tik įvairių rėmelių gausa, bet ir modernia, sudėtinga įranga, kuri leidžia tiksliai ir visapusiškai ištirti žmogaus regą. Daugelyje pasaulio šalių dirbti su tokia įranga rengiami specialistai – optometrininkai.

Programos išskirtinumas:

Šiaulių universitetas yra vienintelis universitetas Lietuvoje, rengiantis optometrijos specialistus.
Kviečiame aktyvų jaunimą rinktis šią daugelyje šalių populiarią, prestižinę ir vienintelę tokią programą Lietuvoje. Tai gana patraukli, perspektyvi programa. Šiuo metu Lietuvoje jaučiamas optometrininkų stygius. Optikų centrų vadovai ieško kvalifikuotų optometrininkų.

Studentai, pasirinkę Optometrijos programą, be bazinio fizikos išsilavinimo, įgis ir optometrijos specialistui būtinų žinių iš regos anomalijų, regos korekcijos bei optinių technologijų sričių, darbo su šiuolaikine optometrine įranga įgūdžių. Atliekamos dvi optometrininko praktikos. Daug dėmesio skiriama bakalauro darbui. Programoje numatyta alternatyviai bei laisvai pasirenkamų dalykų.

Karjeros galimybės:

Absolventai, įgiję fizikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį galės:
• kvalifikuotai dirbti akies ir regos sistemos pirminės priežiūros centruose (optikos salonuose, optometrijos centruose);
• dirbti moderniųjų technologijų srityje, švietimo ir mokslo institucijose;
• dirbti valstybinėse bei komercinėse struktūrose;
• tęsti studijas šalies ir užsienio universitetų magistrantūroje.