Interaktyvus žiedadulkių dienoraštis

Pradžia / Mokslas / Inovacijos / Interaktyvus žiedadulkių dienoraštis
Interaktyvus žiedadulkių dienoraštis

Bendradarbiaudami su Austrijos Pollen Alert Service ir Vienos medicinos universiteto LOR klinika siūlome itin naudingą papildomą programą žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos žiedadulkėms: Žiedadulkių dienoraštį. Ši paslauga teikiama nemokamai internetu http://phd.polleninfo.org.
Nauja paslauga iš esmės skiriasi nuo iki šiol veikusių pacientų dienoraščių, tuo kad jos vartotojų simptomai tiesiogiai siejami su žiedadulkių duomenimis iš Europos žiedadulkių duomenų bazės (EAN). Bazėje duomenys iš beveik 500 Europos aerobiologinio tyrimo stočių atnaujinami kas keturias valandas. Tai leidžia nuo žiedadulkių alergijos kenčiančių vartotojų simptomus susieti su regionine žiedadulkių koncentracija kiekvieną dieną – nepriklausomai nuo to, kurioje Europos vietoje jie būtų.
Žiedadulkių dienoraščio vartotojas gali susieti savo akių, nosies ir plaučių simptomus su žiedadulkių lygiu tose vietose, kur jis yra (buvo). Palyginimo rezultatai padeda planuoti atostogas, keliones, nustatyti, kodėl alergija stiprėja ar silpnėja ir pan. Alergiški asmenys gali rasti atsakymus į svarbius klausimus ir taip tapti labiau pasitikintys, susijusius su jų būklę: kurio tipo žiedadulkės yra iš tikrųjų atsakingos už mano akių, nosies ar plaučių simptomų, ir kokiu mastu? Kokią įtaką turi aplinkos kaita? Ar gydymas norimo poveikio?
Žiedadulkių dienoraštis gali būti vertinga diagnostikos ir terapijos valdymo pagalba gydytojams. Austrijos ir Prancūzijos duomenų vertinimas (koreliacijos ir regresijos analizė) parodė, kad Žiedadulkių dienoraščio naudojimas gali patvirtinti diagnozę arba pašalinti alergenų trigerį. Duomenų bazėje sukauptus asmeninius duomenis vartotojas gali vienu mygtuko paspaudimu atspausdinti ir pateikti gydančiam gydytojui. Tai padeda be papildomų išlaidų stabėti paciento būklę ištisus metus.