Pasauliniai aerobiologų kursai

Pradžia / Pradžia/Mokslai/Visuomenei / Pasauliniai aerobiologų kursai

Šių metų rugpjūčio 16-22 dienomis Šiaulių universitete vyko tarptautiniai aerobiologų mokymai. Aplinkotyros ir fizikos katedros laboratorijose dirbo daugiau nei 20 mokslininkų ir tyrėjų iš įvairių Europos šalių. Kursų tikslas – sukurti aplinką, kurioje aukšto tarptautinio lygio mokslininkai galėtų inovatyviai perduoti aerobiologijoje dirbantiems kolegoms naujausias žinias apie biologinių dalelių pernašą atmosferoje, formuoti pažangių metodų ir modelių taikymo įgūdžius, naudojant klimato / meteo- arba žemėnaudos duomenų bazes, surengti diskusijas duomenų analizės ir interpretavimo kokybės klausimais.

Kursuose dalyvavo mokslininkai, tyrėjai, doktorantai iš Austrijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinės, Karalystės, Lietuvos, Prancūzijos, Turkijos, Švedijos, Šveicarijos, Vengrijos. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė įžymūs aerobiologijos srities mokslininkai: Michel Thibaudon, Europos aerobiologų asociacijos prezidentas, Prancūzijos nacionalinio aerobiologinių stebėjimų tinklo vadovas, Carmen Galan, Kordobos universiteto (Ispanija) profesorė, Carsten Skjoth Jungtinės Karalystės Vorčesterio universiteto mokslininkas, Åslög Dahl Geteborgo universiteto (Švedija) mokslininkė, Giuseppe Frenguelli Perudžos universiteto (Italija) profesorius, biometeorologė Regula Gehrig iš Šveicarijos Federalinės meteorologijos ir klimatologijos tarnybos ir Šiaulių universiteto mokslininkės, prof. dr. Ingrida Šaulienė ir dr. Laura Šukienė.

Pasauliniai aerobiologijos kursai Tarptautinės aerobiologų asociacijos (IAA) iniciatyva organizuojami kas ketverius metus nuo 1994 metų ir jau buvo surengti Ispanijoje, JAV, Italijoje, Kanadoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje. 8-tieji Pasauliniai aerobiologijos kursai 2015 m. surengti Lietuvoje – Šiaulių universitete.

2015-08-28