Genetinių tyrimų rezultatai

Pradžia / Pradžia/Mokslai/Visuomenei / Genetinių tyrimų rezultatai

2 metus trukusio mokslinio projekto Genetinio imlumo sunkiam alerginiam rinitui tyrimas (GSSAR) rezultatai atskleidė kai kurias genų pažaidas, dėl kurių lietuvaičiai kenčia nuo alerginių susirgimų. Tyrimui buvo surinkti mėginiai iš oro alergenams jautrių arba alergiškų asmenų. Kiekvienas biomedicininio tyrimo dalyvis buvo testuotas dėl jautrumo žiedadulkių, mikroskopinių grybų (pelėsių) sporų, dulkių erkių, kačių, šunų epitelio alergenams. Kartu su Suomijos molekulinės medicinos instituto darbuotojais, atlikę plataus masto viso genomo asociacijos tyrimus (GWAS),  nustatėme net dvi naujas iki šiol pasaulyje nenustatytas vieno nukleotido polimorfizmo asociacijas (SNP) susijusias su alerginiu jautrumu šunų epitelio bei sausgrybio (Alternaria) alergenams. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Taip pat testavome ir potencialias chemines medžiagas (vaistus), kurios gali būti taikomos medicinoje gydant alerginį rinitą. Visus savo tyrimo rezultatus ir idėjas surašėme į leidinį Alerginis rinitas: kaip išvengti? Šis nemokamas leidinys yra skirtas visiems besidomintiems alerginiu rinitu ir jį sukeliančiais veiksniais. Jei norėtumėte gauti šį nemokamą leidinį kreipkitės el. paštu oikos@fm.su.lt. Mes su jumis susisieksime ir knygelę atsiųsime paštu.

Tyrimas buvo finansuojamas Visuotinės dotacijos projekto  VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-069 Genetinio imlumo sunkiam alerginiam rinitui tyrimas (GSSAR) lėšomis.