Absolventai

Pradžia / Apie mus / Absolventai

Eglė Bružienė – Šiaulių miesto savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduoja

Ką studijuočiau, jei likimas leistų rinktis iš naujo? Neabejočiau – Ekologijos studijas Gamtos mokslų fakultete, Šiaulių universitete. Čia praleistus metus visada prisiminsiu kaip vieną iš gražiausių savo gyvenimo etapų. Galėčiau vardinti privalumus – kokybiškos žinios, šiuolaikiškos laboratorijos, puiki mokymosi bazė, gera biblioteka…Bet neabejoju, jog didžiausias šių studijų privalumas – šaunus Aplinkotyros katedros kolektyvas, pagarbus jo požiūris į studentą – kaip į kolegą, partnerį, bendramintį. Šis kolektyvas padės visa kuo įmanoma: žiniomis, patirtimi, įgūdžiais, praktiniais patarimais, geru žodžiu. Visada jausiu šiems žmonėms pagarbą, būsiu dėkinga už nuoširdumą, supratimą, atidumą, dėmesį ir pagalbą. Čia suteiktos žinios ir įgytas išsilavinimas padėjo man susirasti gerą darbą.

Veronika Pristalenko – Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento vyriausioji specialistė

Renkantis universitetą, kuriame ketinate studijuoti, patarčiau apsvarstyti galimybę studijuoti ekologiją Šiaulių universiteto Gamtos mokslų fakultete. Aplinkotyros katedros dėstytojai kompetentingi ir draugiški, visada pasiruošę padėti ar patarti studentui, jei šis susiduria su sunkumais. Įgijus išsilavinimą šioje katedroje atveriamos plačios galimybės darbo paieškoje. Man, baigus ekologijos ir aplinkotyros studijų programą, pavyko rasti mėgstamą darbą Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamente. Aplinkotyros katedros vykdomos mainų programos leido artimiau pažinti kaimyninės Latvijos kultūrą, buvo galimybė pasirinkti 6 mėnesių studijas Lenkijoje.

Virmantas Povilaitis – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto, Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus mokslo darbuotojas

Studijos Šiaulių universiteto Taikomosios ekologijos specialybėje davė platų gamtos ir tiksliųjų mokslų žinių pagrindą tolimesnėms studijoms bei darbinei karjerai. Studijų metu daugelis dalykų buvo dėstomi dėstytojų, kurie yra savo srities profesionalai ne tik teoretikai, bet ir praktikai. Visuomet naudingų patarimų studijų klausimais sulaukdavau iš Aplinkotyros katedroje dirbančių kvalifikuotų specialistų. Studijų metu gautos teorinės ir praktinės žinios praplėtė akiratį bei suvokimą apie aplinkoje vykstančius procesus ir šiandien leidžia įsijungti į mokslinių tyrimų veiklą.

Viktorija Kazlauskienė – Šiaulių meteorologijos stoties viršininkė

Studijuojant Taikomąją ekologiją, betarpiškai bendraudavome su įvairių sričių aplinkos stebėsenos ir saugos specialistais. Tai leido susipažinti su jų darbo specifika, kylančiomis problemomis, bei pakreipti savo studijų kryptį pasirenkant rašyti bakalauro darbo tema, toje srityje, kuri domino. Baigus studijas dalyvaujant darbo vietos konkursuose baigiamojo darbo temos atitikimas gali būti didelis pranašumas, kaip nutiko mano atveju.

Laima Griškienė – Ekologijos ir aplinkotyros studijų programos 2014 m. absolventė

Nuo pat studijų pradžios Šiaulių universitete jaučiau rūpestį ir dėmesį kiekvienam iš mūsų. Padėjote mums subręsti, tvirtai stovėti ant žemės, nebijoti išsakyti savo nuomonę, nebijoti klysti ir suklydus atsitiesti. Visada su studentais buvo elgiamasi draugiškai, su visais dėstytojais buvo galima žmogiškai ir draugiškai susitarti. Žinoma gaudavome barti ir ne vieną moralą teko atsiklausyti, bet juk visada gavus barti norisi pasitaisyti 🙂 Ačiū dėstytojams ir siunčiu linkėjimus, visada išlikite tokie draugiški ir korektiški 🙂 Tikiuosi gausus žinių bagažas įgytas studijų metu padės susirasti gerą darbą. Sėkmės!

Laura Kuginytė – Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, projekto LLV-389 koordinatorė

Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakultete Aplinkotyros katedroje įgijau biologijos bakalauro laipsnį. Ši mokslo įstaiga man buvo puiki vieta tobulėti mokslinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime. Per keturis studijų metus susipažinau su profesionaliais dėstytojais, kurių betarpiškas bendravimas su studentais išmokė meilės gamtai bei to, kad geri rezultatai pasiekiami tik per sunkų darbą. Visuomet galėdavome kreiptis į dėstytojus, visos iniciatyvos buvo noriai priimamos ir skatinamos. Taip pat universitetas man suteikė galimybę net du kartus išvykti į tarptautinius mainus (studijoms ir praktikai). Jų metu galėjau dar labiau tobulinti savo profesines žinias ir kultūrinę patirtį.

Raimundas Matulaitis – LSMU Gyvulininkystės instituto doktorantas

Džiaugiuosi, kad nusprendžiau studijuoti Šiaulių universitete. Taikomosios ekologijos paskaitos buvo turiningos, įdomios, informatyvios. Dėstytojai, buvo atsidavę savo darbui, tolerantiški, visada pasiruošę padėti suprasti nagrinėjamas temas. Svarbu tai, kad tarp dėstytojų ir studentų nebuvo labai ryškaus barjero, nes dėstytojai su studentais bendravo kaip su sau lygiais kolegomis. Tai palengvino informacijos perteikimą ir skatino troškimą mokytis, tobulėti. ŠU gautos žinios sudarė pagrindą tęsti studijas magistrantūroje, vėliau – doktorantūroje. Dirbu aplinkos inžinieriumi ir bakalauro studijų metu sukauptą informaciją panaudoju darbinėje veikloje.

Sandra Volungevičiūtė Būdvytė

Šiaulių universitete Taikomosios ekologijos bakalauro studijas baigiau prieš 7 metus ir dabar jau galiu pasakyti visa tiesa. Sužinojusi, kad galiu studijuoti Šiauliuose visiškai neapsidžiaugiau, nes labiau norėjau studijuoti Vilniuje, tačiau jau pirmais studijų metais mano nuomone pasikeitė. Paskaitos buvo informatyvios, praktiniai užsiėmimai įdomus. Džiaugiuosi, kad studijavau SU. Baigusi studijas dirbu ekologijos ir aplinkosaugos srityje. Manau, kad kuo toliau, tuo labiau aktualios turėtų būti šios studijos. Moksleiviams, kurie neabejingi ekologijai ir aplinkosaugai, rekomenduočiau studijuoti Šiaulių universitete.

Marius Pūkis

Studijos Šiaulių universiteto Aplinkotyros katedroje buvo mano žinių siekimo pradžia. Čia supratau, koks didelis skirtumas yra tarp vidurinės mokyklos ir universiteto. Ir tas skirtumas man patiko. Patiko betarpiškas bendravimas su dėstytojais, jų dėmesys studentams, įspūdį darė mokslininkų kvalifikacija. Vėliau, kitame, didesniame Lietuvos universitete tokio betarpiško bendravimo nepatyriau. Nors buvau vidutinis mokinys mokykloje, Šiaulių universitete ėmė sektis žymiai geriau. Rezultatų siekiau, nes tai patiko, o ne todėl, kad „reikia“. Nors pagal specialybę dirbti neteko, tačiau puikiai sekasi komercijos srityje, kurioje taip pat praverčia studijuojant Šiaulių universiteto Aplinkotyros katedroje įgyti įgūdžiai ir patirtis.

Šarūnas Malcius – Rokiškio krašto muziejus, apželdintojas

Baigiau Dekoratyviosios želdininkystės studijas ir džiaugiuosi, kad galiu studijų metu įgytas žinias bei gebėjimus panaudoti savo kasdieniniame darbe. Tai, kad studentai sėkmingai įsidarbina pagal specialybę yra geriausias įrodymas, jog Aplinkotyros katedros kolektyvas itin didelį dėmesį skiria studijų kokybei.